Doğu Karadeniz Macahel Rüyası Cittaslow Şavşat Turu

🌳🌿🌲💚 MACAHEL RÜYASI & ŞAVŞAT TURU🌳🌿🌲💚
MUHTEŞEM 4 Gece 3 Gün KARADENİZ CİTTASLOW TURU

📍TUR TARİHi : 16-19 TEMMUZ
📍TUR FİYATI : 799₺
📍 Kalkış Noktası: Müftülük Parkı
📍 Aksaray Hareket: 20:00
🏨 2 GECE OTEL KONAKLAMA 🏨

🌍 BİLGİ&REZERVASYON 🌍

☎️İLETİŞİM BİLGİLERİ☎️
TELEFON :0538 404 98 68- 0546 538 88 68
OFİS TEL : 0382 502 23 23
🌲TRABZON – HOPA – BORÇKA – MACAHEL
Aksaray’dan Trabzon’a hareket edecek olan Burak Tour Ulaşım Hizmeti ile yolculuğumuza başlamak için en geç 20:00’da Müftülük Oto Parkında buluşuyoruz. Yaklaşık 10 saat 30 dakika sürecek yolculuk sonrası 07.00’da iklim ve bitki örtüsünün sürekli değişimini izleyebileceğimiz Karadeniz’in en farklı noktalarından olan Doğu Karadeniz’in de doğusu olan Macahel bölgesi gezimize başlıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk noktamız Rize’nin Çağlayan Köyü olacaktır. Burada günümüze kadar gelebilmeyi başarmış 30’a yakın konak var. Bu konaklar halk arasında Laz Konakları olarak bilinir. Elbette bir kısmı yıkılmış ancak çoğu günümüze ulaşabilmiş, hatta bir kısmı da adamakıllı restore edilmiş durumdadır. Burada fotoğraflarımızı çektikten sonra yolumuza devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız ise Arhavi Ortacalar Köyü’nde yer alan Çift Köprüler olacaktır. Küçük köy ve Arılı yol ayrımında birbirine dik olacak şekilde planlanmış ve birbirine çok benzer her iki köprü de tek gözden oluşmakta ve yeşilin tün tonlarının arasında muhteşem gözükmektedirler. Çifte köprülerin üzerinde yürüyüp fotoğraflarımızı çektikten sonra tekrar yola koyuluyoruz. Balık sezonu sona ermiş olsa da Hopa’ya kadar gelmişken Karadeniz’de balık yemeden olmaz diyor ve öğle yemeği için balık restoranına geçiyoruz. Yemek sonrası yolumuza devam ederek Karadeniz bozulmamış en bakir noktalarından biri olan Borçka Karagöl’e varıyoruz. Karagöl çevresinde yapacağımız doğa ve fotoğraf yürüyüşü çok keyifli olacak. Zamanımıza bağlı olarak isteyenler kiraladıkları kürekli kayıklarla gölde kayık turu da yapabilirler. Borçka Karagöl gezimizin ardından Macahel bölgesindeki altı köyden biri olan Camili Köyü’ne geçiyoruz. 1855 yıllarında çığ felaketi sırasında yıkılan ve yerine yapılan Camili köyü camisini ziyaret ediyoruz. İlk caminin yapılış tarihi kesin bilinmemekte olup yapılış tarihi Miladı 1819’dan önce olduğu ifade edilir. Çığ felaketi sonucu yıkılmış cami keresteleri yeni yapılan caminin tavanında kullanılmış, eksik kalan kısımların köylüler tarafından samanlıklar, serenderler ve ambarlar bozularak 1855 yılında Arhavili ustalar tarafından tamamlanmıştır. Gezimizin ardından ise konaklamamızı yapacağımız ve akşam yemeğimizi alacağımız Macahel Green Roof Hotel’e geçiyoruz.
🌲 MACAHEL – ŞAVŞAT
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından kültürel ve biyolojik zenginlikleri ile dikkat çeken Macahel gezimizin özel noktalarından biri olan Maral Şelalesine gidiyoruz. Karçal Dağları’nın üç koldan kuşattığı ve yaklaşık 65 metre yükseklikten düşen Maral Şelalesi’ne, Ladin ve kayın ağaçları arasındaki muhteşem doğa içerisinde yapacağımız yaklaşık 30 dakikalık yürüyüş sonrasında ulaşacağız. “İnsan ve Biyoküre Programı’’ çerçevesinde Türkiye’nin ilk biyosfer rezervi ilan edilen Maral Şelalesini gezeceğiz. Maral şelalesinden sonra Maral köyünde yer alan ahşap mimarisi ve kök boya kullanılarak rengârenk motifleriyle göz dolduran 1851 yılında Osmanlı döneminde inşa edilen tarihi İmerit Camisi’ni ziyaret ediyoruz. İmerit Camii bölgenin en önemli tarihi yapılarının başında geliyor. Gezimizi tamamladıktan sonra Borçka’da yöresel lezzetlerden oluşan bir öğle yemeği alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında yolumuza devam ediyoruz ve Türkiye’nin en yüksek Dünya’nın ise 6. En yüksek barajı olan Deriner Barajının seyir terasında muhteşem manzara eşliğinde çay & kahvelerimizi içerek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Deriner Barajı Seyir Terasından ayrılarak yolumuza devam ediyoruz ve bir sonraki durağımız olan Yavuz köy Seyir Terasına varıyoruz. Yeşil bir vadiye yayılmış olan Yavuzköy’ü seyredip fotoğraflayabileceğimiz molamızın ardından konaklamamızı yapacağımız ve akşam yemeğimizi alacağımız Kocabey köyündeki Laşet Hotel’e geçiyoruz.

🌲ŞAVŞAT – ERZURUM
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından sakin şehir olarak adlandırılan Şavşat’ın en güzel ve en etkileyici noktalarından biri olan saklı cennet diye bilinen Şavşat Karagöl’e doğru yola çıkıyoruz. Şavşat Karagöl’e varışımızın ardından göl çevresinde yapacağımız doğa ve fotoğraf yürüyüşü çok keyifli olacak. 1.600 metre rakımlı heyelan sonucu oluşan Şavşat Karagöl manzarasına hayran kalacaksınız. Zamanımıza bağlı olarak isteyenler kiraladıkları kürekli kayıklarla gölde kayık turu da yapabilirler. Göl kenarındaki tesiste muhteşem manzaraya karşı çay ve kahvelerimizi içtikten sonra Şavşat Karagöl’e veda ederek yolumuza devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız ise Tibeti Kilisesi. 9.yy da inşa edilen Tibeti Kilisesi’nin konumu ve mimarisi sizi çok etkileyecek. Kilisenin Gürcü Bagratlı Krallığı’na ait olduğu; sonraki yıllarda Osmanlılar tarafından 1850’li yıllara dek ocaklık merkezi olarak kullanıldığı bilinmektedir. Tibeti Kilisesi’nin görülmesinin ardından Artvin’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Bugün öğle yemeğimizi Artvin’de almayı planlıyoruz. Öğle yemeği sonrasında yolculuğumuz 48 mt. Yükseklikten 21 mt. Genişliğinde dökülen Tortum şelalesine doğru devam ediyor. Tortum Şelalesi’nde dileyen misafirlerimizle izleme merdivenlerin şelalenin tabanına kadar inerek çoşkusunu ve suyun serinliği yaşarabiliriz. Dileyen misafirlerimiz ise izleme merdivenlerinden şelalenin fotoğraflarını çekebilirler. Burada vereceğimiz kısa bir molanın ardından Erzurum’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Hazır Erzurum’a gelmişken zamanımıza bağlı olarak akşam yemeğinde Erzurum’un meşhur Cağ Kebabının tadına da bakarak, Aksaray’a doğru hareket ediyoruz

💰Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler💰
📍 Aksaray – Trabzon / Artvin – Erzurum Ulaşım Hizmeti
📍 Macahel Maral Hotel’de 1 gece koanaklama
📍 Laşet Hotel’de 1 gece konaklama
📍 Otellerimizde 2 sabah kahvaltısı
📍 Otellerimizde 2 akşam yemeği
📍Profesyonel rehberlik hizmetleri
📍Tüm ulaşım araçları
📍Programda belirtilen tüm çevre gezileri
📍Tüm milli park ücretleri
📍 Zorunlu paket tur sorumluluk sigortası
📍 Kontenjan 15 kişi ile sınırlıdır

Tur Fiyatına Dahil Olmayanlar
📌 Tüm öğle yemekleri
📌 Tüm yemeklerde alınacak ekstra yiyecek ve içecekler
📌 Müze ve ören yeri giriş ücretleri
📌 Tüm kişisel harcamalar

NOT:Kesin kayıt için 300₺ kapora alınmaktadır. Araçlarımız katılım sayısına göre 19+1 , 27+1 ,35+1 , 46+1 şeklinde ayarlanmaktadır.
NOT:Koltuk numaralarımız kayıt sırasına göre verilmektedir.
Tüm Turlarımızı ARCHELAİS TRAVEL AGENCY/ BURAK TOUR TURSAB NO : 12800 adı altında düzenlemekteyiz Dolayısıyla ARCHELAİS TRAVEL AGENCY Logosu olmayan turlar ile alakamız yoktur.

#seyahat #tatil #gezilecekyerler #rota #kültürturları #aksaray #aksaray68 #aksarayitiraf #asü #aksarayuniversitesi #asuitirafofficial #aksarayprovince #kadosk #kadoskaksaray

Created with Sketch.

İletişim

Bizimle iletişime geçin